Ako sa darí našim odborníkom v PBS, emigrantom v zahraničí?

Ako sa darí našim odborníkom v PBS, emigrantom v zahraničí?

od Gilian » August 26th, 2015, 7:34 am

V minulom príspevku na Tomto fóre pod názvom "Ako správne riešiť únikovú cestu po častiach" sme Vám ponúkli zaujímavý článok pána Ing. Jána Dekánka, dlhoročného uznávaného slovenského odborníka v oblasti PBS. Bohužiaľ, ako sme už v tejto veci poskytli mnoho informácii, na Slovensku momentálne neexistuje pochopenie a ani priaznivá atmosféra zo strany orgánov štátnej správy na úseku ochrany pred požiarmi a orgánov technickej normalizácie, aby sa dalo odborne diskutovať a riešiť čokoľvek čo sa týka problematiky riešenia PBS. Napr. technické normy v oblasti PBS sa už 2 rok neaktualizujú, a ak sa náhodou tak stane, tak nie na podnet odborníkov na PBS, ale na podnet silných lobbystov. Takým je aj prípad STN 73 0802/Z2, ktorá bola vykonaná bez akéhokoľvek vplyvu odborníkov, členov technickej komisie TK 17 Bezpečnosť a ochrana pred požiarom, jej autori sú členovia silnej polystyrénovej lobby podporovanej príslušnými hasičmi z MV SR a stavbármi z MDVRR SR s požehnaním zmanipulovaných úradníkov na ÚNMS (Ing. Eva Marsová), ktorí vôbec v tejto veci nekomunikujú a neposkytujú v rozpore so zákonom žiadne informácie členom komisie TK 17 k obsahu a autorstvu normy. Preto sa v najbližšom čase možno dočkáte toho, že na 30 m budovu Vám zatepľovači nainštalujú "v záujme zvýšenia požiarnej bezpečnosti" až 300 mm hrubú horľavú tepelnú izoláciu. Držíme obyvateľom Slovenska palce v prípade požiaru takejto fasády.
Ale vráťme sa k odbornej názorovej emigrácii.
Ing. Ján Dekánek, ktorý je samozrejme známy aj v odborných kruhoch v Českej republike, sa po prekvapivom odmietnutí jeho odborného článku redakčnou radou časopisu MV SR SPRAVODAJCA obrátil s požiadavkou na jeho zverejnenie v renomovanom časopise českých hasičov a záchranárov 112. Samozrejme, že tam nebol žiadny problém z touto odbornou témou a článok bol uverejnený v kontexte českej normy ČSN 73 0804 Požární bezpečnost staveb. Výrobní objekty.
Čo dodať? Hanba postoju redakčnej rady slovenského časopisu a dobrý námet na film s názvom "Ako utopiť vlastné dieťa alebo koniec hasičov na Slovensku"
http://www.normalizacia.sk/engine/wp-content/uploads/2015/08/Dekanek_clanok_112_8.pdf
Ing. František Gilian
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Registrovaný: December 9th, 2014, 12:12 pm

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron