Muž s maskou, alebo kto rozhoduje o PBS na Slovensku.

Muž s maskou, alebo kto rozhoduje o PBS na Slovensku.

od Gilian » Marec 2nd, 2015, 8:50 pm

Vážení čitatelia,
Pokračujeme v osudovej téme požiadaviek PBS pri zatepľovaní budov na Slovensku. V predchádzajúcom článku „Oprávnený záujem občanov, alebo štátnych orgánov?“ sme uviedli pikantné detaily tejto kauzy. Jej pokračovanie sa však už nesie v inom duchu a namiesto konania zamestnancov úradu vo veci, v zmysle platného zákona, štatútu a rokovacieho poriadku TK, sa na divadelnej scéne úradu objavuje muž s maskou. Tento „neznámy“ tajomný muž v prvom dejstve komédie pozýva predsedu komisie TK17 na osobné rokovanie dňa 20. 2. 2015, pravdepodobne v záujme veci. Výsledkom rokovania je prísľub úradu, že už začne konať v danej veci a dá o konečných návrhoch oboch noriem hlasovať. Predseda TK 17 po tomto rokovaní 20. 2. 2015 informuje všetkých členov TK 17 SK1 a SK2 o situácii a priebehu pri riešení oboch noriem v informačnom liste (pozri prílohu č. 1).
http://www.normalizacia.sk/engine/wp-content/uploads/2015/03/Priloha_c1.pdf
Tento krok predsedu TK 17, v záujme toho, aby členovia TK neumreli neinformovaní kvôli nečinnosti úradu, neostal bez reakcie muža s maskou. V ten deň 26. 2. 2015, muž s maskou posiela predsedovi TK 17 osobný list, v ktorom stojí (teraz to nevypínajte, ide do tuhého):

Vážený pane inženýre,
v návaznosti na naše setkání minulý pátek 20. 2. 2015 Vás chci informovat, že jsme obdrželi kopii dopisu, který jste po tomto jednání rozeslal členům TK a který přikládám v příloze.
Text dopisu zkresluje skutečnosti průběhu projednávání řešení změny Z2 STN 73 0802 a změny Z2 STN 73 0834 a vyvrací Vaše ujištění o zachování stávajících tepelných konstrukcí při dodatečném zateplování - základné kritériá, ktoré by mohli tvoriť základ pre úspešné spracovanie zmeny normy Z2 STN 73 0802 - výška stavby nad 22,5 m (alt. 25 m) tepelnoizolačný kontaktný systém aspoň A2-s1, d0 po celej výške stavby.
Z tohoto důvodu úřad upustil od slíbeného hlasování a při využití své povinnosti dbát na oprávněný zájem (ohrožení bezpečnosti, zdraví, majetku osob anebo životního prostředí) a umožnit ekonomicky únosné dodatečné zateplování při zachování požární bezpečnosti bude realizovat změnu STN 73 0802/Z2 vypracovanou ad hoc pracovní skupinou a projednanou dne 6. 10. 2014.
Upřímně mne mrzí vyjádření nedůvěry, které jste výše uvedeným dopisem úřadu vyjádřil.
S pozdravem,
Milan Holeček
Keďže, ako sme uviedli, ide o divadlo, každého diváka určite napadnú nasledovné otázky:
Kto je muž v maske? Kto hrá túto úlohu? Je to náš herec, alebo je tu na hosťovaní z iného divadla? Môžu herci na hosťovaní rozhodovať o tom, čo sa bude alebo nebude hrať v divadle, v ktorom hosťujú? Kto je riaditeľom divadla, alebo nebodaj nemá žiadneho štatutárneho zástupcu? Kto je autorom tejto komediálnej frašky? Je to divadlo jedného herca? Má táto hra viacej častí?
Miro Žbirka v jednej svojej pesničke spieva „Veľa otázok a žiadna odpoveď“.
Divadelný kritik by sa spýtal: Prečo naše divadlá musia do hlavnej postavy obsadzovať vždy len „dabléra“? Nemáme dosť odvážnych domácich hercov?
Z uvedeného je zrejmé, že muž s maskou nie je slovenským hercom (len dablérom „poradcom“ slovenského herca). Viac sa o jeho pôsobení a skúsenostiach v divadelných úlohách, týkajúcich sa témy technickej normalizácie dozviete na internetových linkách, kde muž s maskou hral hlavnú úlohu predsedu ÚNMZ ČR – dnes bývalého (bez dabléra) - réžia Transperency International:

http://www.transparency.cz/csn-sita-miru/

PS: Jiří Holeček bol muž s maskou, ktorá ho chránila pred pukmi súperov. Bol to svetový brankársky pojem v hokejovej histórii ČSSR. Nemal však masku z polystyrénu. Neochránila by ho.
Ing. František Gilian
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Registrovaný: December 9th, 2014, 12:12 pm

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron