Reštrukturalizácia technických komisií

Reštrukturalizácia technických komisií

od Gilian » Október 8th, 2015, 6:27 am

Úrad pre normalizáciu metrológiu a skúšobníctvo Slovenskej republiky sa konečne odhodlal urobiť niečo s členstvom v technických komisiách. Ešte od čias existencie Slovenského ústavu technickej normalizácie (niekoľko rokov nazad) až po súčasnosť, totiž väčšina technických komisií nefunguje, hoci má svojich členov, ktorý sa už niekoľko rokov nezišli na zasadnutí. Aktívne pracuje skutočne len niekoľko málo technických komisií. Rekonštrukciou technických komisií podľa nového štatútu TK by sa mala dosiahnuť ich vyváženosť v oblasti jednotlivých záujmov rôznych inštitúcií, firiem a orgánov. Pôvodné technické komisie budú po vytvorení nových zrušené.
Je však otázne, či pri súčasnom katastrofálnom stave vnímania technickej normalizácie na Slovensku aj zásluhou dlhoročnej nekoncepčnej práce v tejto oblasti zo strany ÚNMS SR, niekto dokáže zobudiť, v podstate mŕtvu odbornú verejnosť, aby sa zapojila do procesov technickej normalizácie. Úrad rozposlal po Slovensku list s dotazníkom, ktorý Vám pripájam v prílohe.
Je však zarážajúce, že tieto dokumenty boli zaslané úradom dňa 28. 9. 2015 a záujem o prácu v technických komisiách bolo treba prejaviť zaslaním ďalšieho množstva dokumentov do 5. 10. 2015. Ako chce potom úrad skutočne zistiť záujem odbornej verejnosti o prácu v oblasti technickej normalizácie?
Podľa názoru niektorých rozmýšľajúcich zamestnancov ÚNMS SR je to zbytočná robota a všetko aj tak zostane po starom, lebo väčšinu komisií, ktoré už roky nefungujú kvôli nezáujmu starých členov sa nepodarí reštrukturalizovať kvôli nezáujmu akéhokoľvek nového člena. Je to však dobrý dôvod reštrukturalizovať nepohodlné technické komisie, ktoré dlhodobo fungujú sú v nich odborníci, ale sú svojimi kritickými postojmi k efektivite a kompetentnosti činnosti úradu, tŕňom v oku tejto inštitúcie. To že si úrad môže vyliať vaničku aj z dieťaťom ich veľmi netrápi, pretože oni potrebujú na úrade pokoj a kľud pre svoju "efektívnu a zmysluplnú prácu". Uvidíme, čo sa zasa podarí PATovi a MATovi.
Prílohy
List_clenom_TK_2015_final.pdf
(885.55 KiB) 460 krát
Dotaznik_TK_2015-09_final.pdf
(154.19 KiB) 224 krát
Ing. František Gilian
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Registrovaný: December 9th, 2014, 12:12 pm

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron